Hele stafettlaget tatt ut

Postet av Torbjørn Andersen den 9. Mai 2016

Hele stafettlaget som vant sprint-NM er tatt ut til EM i Tsjekkia.

Av Torbjørn Andersen (tekst) og Privat (foto)

- Det var en fin dag i går med både seier og uttak til EM, sier Nikoline Ekeberg Schjerve.

- Det blir gøy med mange BSK-løpere i EM. Hele laget ble tatt ut. Det er veldig fortjent, sier Lone Brochmann.


Uttak EM i Tsjekkia 21. – 28. mai:

Herrer
Emil Ahlbäck, Fossum IF - sprint
Magne Dæhli, Halden SK – lang, mellom, stafettgruppe skog
Jo Forseth Indgaard, Frol IL – lang, mellom, stafettgruppe skog
Carl Godager Kaas, Bækkelagets SK – lang, mellom, stafettgruppe skog
Eskil Kinneberg, IFK Göteborg – sprintstafett, lang, stafettgruppe skog
Olav Lundanes, Halden SK – lang, mellom, stafettgruppe skog
Jon Aukrust Osmoen, NTNUI – sprint, lang, stafettgruppe skog
Trond Einar Moen Pedersli, OL Trollelg – sprint
Gaute Hallan Steiwer, Lillomarka OL – sprint, mellom
Håkon Jarvis Westergård, Järla IF OK – sprint, mellom, stafettgruppe skog
Øystein Kvaal Østerbø, IFK Lidingö – sprint, sprintstafett

Damer
Sigrid Alexandersen, Fossum IF – sprint, mellom, stafettgruppe skog
Marianne Andersen, Kristiansand OK – sprintstafett, mellom, stafettgruppe skog
Heidi Østlid Bagstevold, Fredrikstad SK – lang, mellom, stafettgruppe skog
Ida Marie Næss Bjørgul, Halden SK – lang, mellom, stafettgruppe skog
Lone Karin Brochmann, Bækkelagets SK - sprint
Silje Ekroll Jahren, Sävedalens AIK – sprint, lang, stafettgruppe skog
Emma Johansson, Fredrikstad SK – mellom, lang, stafettgruppe skog
Ingjerd Myhre, Järla IF OK – sprint, lang, mellom, stafettgruppe skog
Anne Margrethe Hausken Nordberg, Nydalens SK – sprintstafett, lang
Nikoline Ekeberg Schjerve, Bækkelagets SK – sprint


Relatert lenke:
Les mer: EM-uttaket (orientering.no)


Relaterte artikler:
Les mer om BSKs gullgjeng her
Les mer om Lone her
Les mer om Nikoline her
Les mer om Øystein her
Les mer om Carl her



0 Kommentar

Kommentarer

Logg inn for å skrive en kommentar.

Levert av IdrettenOnline